BO$$

zamknięty
Ciekawostki o Telefonach

5 posts in this topic

1. Pierwszym telefonem komórkowym była Motorola Dyna TAC 8000X

Motorola Dyna TAC 8000X

Pierwszy telefon komórkowy wyprodukowała firma Motorola, była to słuchawka Motorola Dyna TAC 8000X. Wymyślił ją pracownik firmy Martin Copper w 1973 roku, ale w sprzedaży był dostępny dopiero 10 lat później w 1983 roku. W telefonie można było zapisać 30 kontaktów. Samo urządzenie ważyło 1,1 kilograma i można było przez nie rozmawiać maksymalnie 30 minut na jednym ładowaniu. Cena była nieziemska, bowiem trzeba było za telefon zapłacić aż 3999 dolarów!

2. Pierwsza rozmowa komórkowa miała miejsce 3 kwietnia 1973 roku

Pierwsza rozmowa przez telefon komórkowy (Martin Cooper i dr Joel S. Engel)

Pierwszą rozmowę przez telefon komórkowy przeprowadził Martin Cooper, który zadzwonił 3 kwietnia 1973 roku do dr. Joela S. Engela z Bell Labs. Użyto wówczas pierwszego prototypu Motorola Dyna TAC.

3. Pierwszy smartfon wyprodukowała firma IBM

Simon - pierwszy na świecie smartfon od IBM

Pierwszy smartfon, który obecnie ma ponad 20 lat, został wypuszczony na rynek 16 sierpnia 1994 roku przez firme IBM. Nazwa kodowa urządzenia brzmiała „Angler”, a komercyjna Simon Personal Communicator. To było pierwsze komercyjne urządzenie, które posiadało ekran dotykowy obsługiwany rysikiem lub palcem. Simon posiadał także preinstalowane aplikacje mobilne, takie jak kalendarz, kalkulator, książkę adresową i notatnik.

4. 90% telefonów komórkowych w Japonii jest wodoodpornych

Wodoodporne smartfony (Japonia 85%)

To ciekawe, że prawie 90% telefonów komórkowych w Japonii jest wodoodpornych. Prawdopodobnie związane jest to z tym, że Japończycy bardzo lubią swoje smartfony i używają ich nawet podczas prysznica.

5. W 2012 roku firma Apple sprzedała 37,04 milionów iPhone’ów

 Apple sprzedała w zaledwie 14 tygodni aż 37,04 mln iPhone’ów. To równe jest 262 telefonom na minutę lub 4 na sekundę!W 2012

6. Najdroższy telefon na świecie kosztował 15,3 mln dolarów i został wyprodukowany przez Apple

Na przestrzeni wieków praktycznie każdy dorobił się własnego telefonu, a niektórzy smartfona. Niektórzy jednak mieli okazję zakupić iPhone’a 5 z 26-karatowymi diamentami za 25,3 mln dolarów (prawie 100 mln złotych).
7. Z systemu Android korzysta ponad 80% użytkowników smartfonów
 
Nie ma wątpliwości, że iPhone jest królem wśród smartfonów, ale pomijając rekordy sprzedaży, mobilny system operacyjny Apple’a wcale nie jest najpopularniejszy na świecie. Według statystyk comScore, system Android bije na głowę iOS-a i posiada obecnie 82,8% udziału w rynku.
8. Najwyższy rachunek za korzystanie z telefonu komórkowego wyniósł 201.000 $
 
Najwyższy rachunek telefoniczny w historii (Celina Aaarons ponad 201 tys. dolarów)

Wszyscy się denerwujemy jeśli musimy płacić wysokie rachunki za telefon, bo akurat przekroczyliśmy darmowe limity, lub rozmawialiśmy zza granicy. Wyobraź sobie jednak, jakiego szoku doznała Celina Aaarons, która otwierając kopertę z rachunkiem ujrzała kwotę do zapłacenia w wysokości 201 000 dolarów (ok. 785 tys. zł)!

Dlaczego dostała tak wysoki rachunek za telefon? Celina ma dwóch głuchoniemych braci, którzy komunikowali się za pomocą wiadomości tekstowych przez jej telefon. Zwykle nie było to problemem. Jednak podczas podróży do Kanady jeden z braci wysłał ponad 2000 SMS-ów i ściągał filmy wideo, których transfer kosztował ok. 2000 dolarów za sztukę…

9. Aż 65% użytkowników smartfonów nie ściągnęło ani jednej aplikacji w ciągu miesiąca

Pomimo, że aż 2,8 mld osób korzysta ze smartfonów, to według ComScore, tylko 35% osób ściągnęło przynajmniej 1 aplikację mobilną w ciągu miesiąca… No cóż, jeśli ktoś używa smartfona tylko do odbierania rozmów i pisania SMS-ów, to warto rozważyć klasyczny telefon komórkowy – bateria wytrzyma na zdecydowanie dłużej ;-)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

                                     zamkniety.png

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.